Haber

Bolu Belediye Başkanı Özcan 6’lı masaya adaylık dilekçesi yazacak

Bolu Belediye Başkanı Özcan 6’lı masaya adaylık dilekçesi yazacak – Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan: – “Açıklama yapmazlarsa 2-3 güne kadar 6’lı masaya dilekçe yazıp ‘diyeyim’ Ben aday olmak istiyorum’ mesela” – “Ekrem Bey başvuracak, olur mu diye sorayım.”
KARABÜK – Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 6’lı masaya atıfta bulunarak, “Örneğin açıklama yapmazlarsa 2-3 gün içinde 6’lı masaya dilekçe yazıp ‘Aday olmak istiyorum’ diyebilirim” dedi. .
Karabük’te BRTV Yürütme Konseyi Başkanı Mehmet Çetinkaya’nın sorularını yanıtlayan Özcan, cumhurbaşkanı adayı olacak özgüven ve başarı öyküsüne sahip olduğunu söyledi. Kendine güvenen biri olduğunu ve girdiği son 5 seçimin hepsini kazandığını ifade eden Özcan, “Bazen Cumhurbaşkanımız ‘başarı hikayesi’ diyor. Başarı hikayesiyse bende var. devlet tecrübesidir 8 yıl milletvekilliği yaptık 1991 yılında üniversiteye girdiğimde Türkiye’nin altın çocuklarından biriydim.Bu kadar baskı altında Bolu Belediyesi’ni yönetsem, alsam. getirip buraya getirdim ben neden türkiyeyi yönetemiyorum buraların insanında özgüven eksikliği var mansur beyi çok severim çok bilgili adam çok iyi yönetiyor ama soruyorum Mansur Bey’in bana göre fazlalığı ne?” “Ben Ankaralıyım, İstanbul’dan hukuk mezunu, Beypazarı Belediye Başkanlığı yaptı, 8 yıl milletvekilliği yaptım. Ben milletvekiliyken Ekrem Bey ilçe başkanıydı.” Beylikdüzü ilçe başkanıydı. 10 yıl önce bulunduğumuz görevlerdeydi. Ben milletvekiliyken Beylikdüzü Belediye Başkanı oldu. çok başarılı bir insan” dedi.
“6’lı masanın başkanı kim olacak?” Özcan, “Bilmiyorum ama ‘Sen seçim tarihini açıkla, biz bir hafta içinde adayımızı açıklayacağız’ dediler. Aklıma geldi yarın yazarım seçim tarihi de belli” diye yanıt verdi. “6 kişilik bir masa için başvuracak mısınız?” sorusuna Özcan, “‘Biz belirleriz’ diyorlar, ne yapayım? Bir de şansımı deneyeyim” dedi. Çetinkaya’nın “Belki başka aday olmaz” demesinin ardından Özcan, “Ekrem başvurup başvurmayacağını ona sorayım” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu