Sağlık

Kronik mutsuzluk ve depresyon tedavisi önemlidir

Merve ÖZDEMİR ÇEVİK – Herkes Duysun / BURSA (İGFA) – “Bir süre ‘Nasılsın?’ ‘Ben iyiyim.’ Cevabını alamıyorum.” Diyerek sözlerine başlayan Manevi Danışman Bahar Özhan, kronik mutsuzluk ve depresyon konusunda değerli ipuçları verdi.

Psikolojik Danışman Bahar Özhan, kronik mutsuzluk ve depresyonun, kendisinin ve meslektaşlarının son dönemde üzerinde çalıştıkları bahislerden biri olduğunu ve terapi sürecinden geçmenin son derece değerli olduğunu belirtti.

TERAPİ SÜRECİNDEN GEÇMEK ÖNEMLİ

Özhan, sürekli üzüntü, hareket edememe, günlük aktivitelerden zevk alamama, iştahsızlık, uykuya dalmakta güçlük çekme veya sürekli uykulu olma, intihar düşüncesi ve çevreden yardım isteme semptomlarıyla başlayan konsültasyon sürecini kaydetti. , ilaç tedavisi için sevkiyle devam etti. Keşke filmlerdeki gibi çikolata yemekle, şömine başında battaniyenin altında film izlemekle baş edecek kadar basit olsaydı” diye konuştu.

“Fırtınanın gelmesini engellemeye mi çalışıyorsunuz, yoksa fırtınanın gelmesi ihtimaline karşı bir eylem planınız var mı?” Özhan, “Gerekli sorumluluğu aldıktan sonra olacakları katı bir şekilde kabullenmek, kendine karşı öfke, üzüntü ve hayal kırıklıklarına soğuk su olarak gelir. Tedavi edilmesi gereken, terapiden geçmenin değerli olduğu bu rahatsızlığa müdahale Bu süreçte özellikle hastalığın artması nedeniyle giderek toplumsallaşıyor, hayati önem taşıyor” dedi.

mengenajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu