Ekonomi

Bakan Nabati Darphane’yi ziyaret etti Açıklama

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü’nü ziyaretinde, “Tam 555 yıllık tarihi tecrübesiyle ülkemizin en köklü kurumlarından biri olan Darphanemiz güçlenerek devam edecektir. Yüzyıl Türkiye vizyonumuz kapsamında ülke ekonomisinin gelişimine katkı sağlamak.” ifadesini kullandı.

Nebati, Darphane ve Pul Matbaası Genel Müdürlüğü’nde yaptığı incelemeleri Twitter hesabından paylaştı.

Türkiye’nin küresel çip krizine rağmen yerli ve milli pasaportunu üretebilen bir ülke konumuna geldiğini vurgulayan Nebati, şunları kaydetti:

“Bu çalışmaların mutfağı olan Darphane ve Pul Matbaası Genel Müdürlüğümüzde kurmayı başardığımız alt yapıyı yerinde inceledik. Darphane ve Pul Matbaası Genel Müdürlüğü’nde görev yapan tüm değerli çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz, daha verimli ve daha güvenli üretim yöntemleri sayesinde önemli başarılara imza atan, özverili çalışmaları için bir kez daha teşekkür ederiz.555 yıllık tarihi tecrübesiyle ülkemizin en köklü kurumlarından biri olan Darphanemiz güçlenmeye devam edecektir. Yüzyıl Türkiye vizyonumuz kapsamında ülke ekonomisinin gelişimine katkı sağlamak.”

bozkurtajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu